„Corner day” kroz stvarno drugačije časove

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 26.05.2022

„Corner day” kroz stvarno drugačije časove

Druženje i učenje uz igru i zabavu za Savremene osnovce

Podsticajno okruženje za razvoj višestruke inteligencije, kreativni pristup obrazovanju i posvećeni učitelji i nastavnici samo su neki od sadržaja koji Savremenu čine stvarno drugačijom i koji su deo inovativne obrazovne prakse. „Cordner day” je upravo jedan od stvarno drugačijih načina da se uči na zabavan način.

Zahvaljujući svim inovativnostima koje donosi Savremena, uspevamo da ispunimo svoju misiju, a to je da svako dete stekne kvalitetno obrazovanje koje će ga pripremiti za nastavak školovanja i srećno odrastanje.

Iz te misije je proistekla ideja za oragnizovanjem “Corner day-a” za učenike mlađih razreda. Uz bogat program radionica koje međusobno povezuju nastavne sadržaje iz više nastavnih predmet Savremeni osnovci su sa potpuno novog gledišta upoznati nauku, zabavili se i uživali u zanimljivom učenju.

Oslobodili smo se treme od javnog nastupa i kročili u svet glume, muzike i likovnih umetnosti

Izazov svakog kvalitetnog obrazovnog procesa jeste da se prepoznaju talenti kod svakog učenika i da se omogući njihovo nesmetano razvijanje. Kroz radionicu „Puppet show workshop” učenici su otkrili koliko vole glumu i svet pozorišta. Otvorili su potpuno novu dimenziju i sjajno se snašli u ulozi glumaca. Kreativnost i sposobnost improvizacije su bili na visokom nivou. Veštine koje su stekli u toku radionice mogu ispoljiti u raznim životnim i profesionalnim situacijama.

Dok je jedan deo mališana uživao u glumi drugi osnovci su pevali, igrali i naučili nove plesne pokrete. Ples je izuzetno korisna aktivnost u svakom životnom dobu, a posebno za decu i zato ih treba podsticati uživaju u muzici i plešu.

Osetilo se i veliko interesovanje za likovnu radionicu koja je učenike podstakla da razvijaju svoj umetnički stil i ukus i otkriju koliko su kreativni. Istraživanje vizuelnih umetnosti je sastavni deo procesa učenja kod deteta i od ključne je važnosti za njegov sveobuhvatni razvoj.

Fizičke spremnosti, avanturističkog duha i želje za znanjem kod nas nikad ne fali

Učenici Savremene obožavaju geografiju i ovog puta su svoje znanje testirali kroz igru poznatu svima – zanimljivu geografiju i tako obnoviti gradivo i razgovarali o rekama, planinama, državama, gradovima i puno toga naučili.

Fizička aktivnost ne doprinosi samo fizičkom zdravlju već je istovremeno važna za postizanje rezultata u školi i za usavršavanje motoričkih sposobnosti, kognitivni razvoj (pažnju i koncentraciju), socijalnu kompetenciju, emocionalnu zrelost i razvijanje timskog rada i pažnje. Zato smo jednu radionicu posvetili fizičkoj aktivnosti – zanimljivi poligoni. i održali je u dvorištu Savremene.

U svakom od učenika se krije avanturistički duh. Deca vole da otkrivaju stvari, da dobijaju odgovore i razotkrivaju misterije. Još zainteresovaniji postanu kada im neko zada teže zagonetke i postavi teža pitanja. Ovu radionicu će sigurno želeti da ponovo na nekom od časova.