Doček deda mraza i priprema njegovog toplog doma

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Kreativna učionica, Nacionalni, V-VIII / 10.12.2020

Doček Deda Mraza i priprema njegovog toplog doma

Mališani u akciji tradicionalnog pravljenja kućice za Deda Mraza

Deda Mraz je već vekovima sastavni deo proslave božićnih i novogodišnjih praznika, a lik dobrodušnog dekice koji deci donosi poklone prisutan je u pričama i legendama naroda širom sveta.

Pokloni su spremni i za mališane iz Savremene osnovne škole, zbog čega su oni rešili da samom Deda Mrazu naprave kućicu.

Pa ipak, neretko Deda Mraz iznenadno dođe u posetu deci i podeli im paketiće iz svog velikog džaka, uz obaveznu priču o dobrom ponašanju. I uvek nepogrešivo zna šta je koje dete poželelo za Novu godinu.

Ovog puta savremeni osnovci rešili su da za njihovog prazničnog dobrotvora naprave simpatičnu kućicu kako bi ideja o Deda Mrazu bila još prisutnija u školskom prostoru.

Prilikom pravljenja kućice đaci su precizno dizajnirali ukrasna zvona, nanizali ih na veći papir dizajniran nalik na iglo. Tehnikom lepljenja pridodali su druge ukrasne elemente, prozore, vrata i ostale kreativne detalje kako bi kućica delovala što maštovitije i toplije.

„Deda Mraze, sada možeš doći”, rekli su mališani. Učili su vredno ovog polugodišta pa su pokloni za njih spremni.