Druženje petaka i njihovih roditelja na Košutnjaku

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 14.06.2020

Druženje petaka i njihovih roditelja na Košutnjaku

Škola je završena, ocene su zaključene, nad Beogradom sija sunce i sve je „kao nacrtano” za divan dan u prirodi. Baš onakav kakav su učenici V-1 Savremene osnovne škole proveli na Košutnjaku.

Po dogovoru sa razrednim starešinom Sarom Popov Petrović, društvo savremenim osnovcima na ovom beogradskom izletištu pravili su i njihovi roditelji. Plan je bio da se malo druže, proslave uspešan završetak školske godine i posle dva ili tri sata pođu svojim kućama.

Petaci uživali na Košutnjaku

Ali, bilo je toliko zanimljivo da se ova mala vesela družina razišla tek oko 19 časova. I to jedva.

Mališani, njihovi roditelji i razredna su se šetali prirodom, dobacivali loptom, igrali odbojku i fudbal, trčali kroz šumu… Naravno, neizbežno je bilo i pričanje anegdota i dogodovština iz tek završene školske godine, što je svima izmamilo mnogo osmeha na lice.