Drvo na kome listaju osećanja

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni / 19.09.2023

Drvo na kome listaju osećanja

Tradicionalna aktivnost za početak školske godine

Već petu godinu zaredom učenici OŠ „Savremena” sa svojim učiteljima, psihologom i odeljenjskim starešinama učestvuju u akciji „Drvo osećanja”

Ova aktivnost izvodi se u toku prve dve nedelje škole, a služi da stručni kadar što bolje isprati adaptaciju učenika na školu. Zato u njenom centru i jesu osećanja, o kojima su učenici pisali i u obliku crteža ih prenosili na papire različitih boja i veličina. Svako osećanje je, zapravo, po jedan list na ovom neobičnom drvetu.

Inače, ovo je bila jedna od prvih aktivnosti Tima za zaštitu dece od diskriminacije, nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja. Realizovana je za vreme časova likovnog ili građanskog vaspitanja, a drvo će u školi stajati sve do kraja septembra.

U akciji su učestvovali i učenici IV-3, a šta su rekli o svojim prvim školskim danima, pogledajte u galeriji ispod.