Kviz poznavanja srpskog jezika u Savremenoj

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Učionica bez zidova, V-VIII / 22.06.2022

Kviz poznavanja srpskog jezika u Savremenoj

Sistematizacija znanja maternjeg jezika

Poslednje nastavne nedelje u Savremenoj osnovnoj školi učenici petog razreda uživali su u sistematizaciji znanja iz srpskog jezika. Lepo vreme iskoristili su da u školskom dvorištu naprave pravi događaj kakav se viđa u profesionalnim kvizovima.

Nastavnica Marina Gava osmislila je kviz, uz pomoć koleginica Marije Šaponjić, Marije Bunjevčev i Branke Milićević, a nesebičnu podršku realizaciji kviza dao je i nastavnik Miloš Petrović.

Razvijanje takmičarskog duha

Znanje iz oblasti glagolskih kategorija iziskivalo je brzinu u naizmeničnom smenjivanju učenika koji su bili raspoređeni u grupama. Ovaj vid nastave učenicima je naročito zanimljiv jer su uvek takmičarski raspoloženi i spremni da svoje znanje nesebično pokazuju.

Nastavnice srpskog jezika uvek se trude da u nastavu uvedu razne inovativnosti kako bi časovi bili raznovrsniji i sadržajniji. Kvizovi u cilju sistematizacije znanja dobra su prilika da se izađe iz tradicionalnih okvira nastave i rado ih praktikujemo.