Life Skills program: Sada znamo kako da se zaštitimo u digitalnom svetu!

/ / I-IV, Life Skills, Uncategorized, V-VIII / 30.05.2023

Life Skills program: Sada znamo kako da se zaštitimo u digitalnom svetu!

U vreme kada se sve više naših svakodnevnih aktivnosti premešta u digitalni prostor, veoma je važno razumeti kako da se zaštitimo u onlajn-okruženju.

Svima je već poznato da učenici nižih razreda Savremene osnovne škole imaju napredne digitalne veštine i znanja o informacionim tehnologijama i robotici, na kojima im možemo samo pozavideti! Zato su svi učenici III razreda imali jedinstvenu priliku da sa Nikolom Dragovićem, direktorom i nastavnikom u Srednjoj školi za informacione tehnologije – ITHS, podele svoja znanja. Zauzvrat, učenici su stekli nove veštine kako da se zaštite na internetu.

Naučili smo da je veoma bitno koje aplikacije koristimo, ali i na koje sajtove idemo, jer smo saznali da postoje neki virusi koji su slični virusima koji napadaju ljude, samo što ovi napadaju isključivo kompjutere, a mi želimo da brinemo o svojim računarima i drugim uređajima.

Sada znamo kako da se zaštitimo u digitalnom svetu

Shvatili smo zašto je važno da ne postavljamo svoju lokaciju na društvene mreže, ali ni tuđe fotografije bez odobrenja. Iako smo već znali, podsetili smo se da nam roditelji i nastavnici žele da budemo bezbedni, zbog čega smo napravili dogovor da prvo njima javimo ako kliknemo negde gde ne bi trebalo ili ukoliko neko koga ne znamo pokuša da kontaktira sa nama.

Za kraj, dogovorili smo se da poštujemo deset jednostavnih pravila za korišćenje interneta, kako bismo i mi i naši drugari bili bezbedni u digitalnom svetu! Ova pravila su dizajnirana kako bi osigurala njihovu bezbednost, ali i bezbednost njihovih vršnjaka. Na ovaj način, učenici Savremene osnovne škole grade svoje tehnološke veštine i postaju sposobni da se zaštite u digitalnom svetu.