Magija iskrenih želja u Savremenoj

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 22.12.2021

Magija iskrenih želja u Savremenoj

Želimo dobro svim ljudima sveta

Zima je period godine u kom se slave Nova godina i Božić – praznici koji su među najradosnijim. Novogodišnja euforija, koja sa sobom nosi idiličnu atmosferu, sve nas povezuje i donosi nam smeh, pozitivnu energiju i ljubav. To su momenti kada shvatimo koliko je važno da tokom cele godine pokazujemo ljubav i jedni drugima želimo najlepše želje.

Na jednom od jučerašnjih časova u Savremenoj realizovana je radionica pod imenom „Želja”, čiji su kreatori predagog Marija Bunjevčev i psiholog Milena Tarbuk. One su zajedno sa učenicima V-1 i V-2 realizovale ovu radionicu sa ciljem razvoja kolektivne svesti o tome da smo jedan narod na planeti i da upravo zbog toga treba da budemo brižni jedni prema drugima.

Takođe, jedna od ideja je bila da se kod dece podstakne razmišljanje o dobrim delima i saosećanje, a sa druge strane kreativnost i stvaralaštvo.

POZITIVNA ENERGIJA I ISKRENE EMOCIJE NA ČASOVIMA SAVREMENE – KAO I UVEK

Kada je reč o savremenim mališanima i časovima koje prate, jedno je sigurno: uvek su svi okruženi pozitivnom energijom i dobrim raspoloženjem. Zbog toga je svaka radionica uspešna.
Savremeni učenici su se pokazali izvanredno u mnogim disciplinama, ali je kreativnost nešto čime se naročito diče. I ovog puta su bili na visini zadatka i poželeli divne, iskrene želje, koje su uobličili i preneli na prelepo ukrašeni pano koji krasi hodnik Savremene škole.

Deca od najranijeg uzrasta stiču i razvijaju veliki broj veština. Ono na šta se posebno obraća pažnja u Savremenoj jeste razvijanje empatije, sposobnosti da se svet razume iz perspektive druge osobe, da se razumeju i osete tuđa osećanja. Kroz želje savremenih petaka se već sada nazire da će izrasti u osećajne i brižne ljude.

Biti emotivan je veliki dar, a ne slabost. Emocionalno inteligenti ljudi ovaj svet mogu učiniti lepšim. Ne sumnjamo da će upravo savremeni osnovci uspeti u toj misiji, jer oni već sada ovaj svet čine lepšim mestom.