Mali umetnici svojim radovima obeležili i ulepšali 8. mart

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 08.03.2022

Mali umetnici svojim radovima obeležili i ulepšali 8. mart

Savremeni osnovci su nas ponovo oduševili svojim idejama

Savremeni osnovci su povodom 8. marta sa puno ljubavi i uz originalne ideje napravili dekorativne bukete od papira, ukrasili ramove za slike za svoje mame, tetke i bake, crtali u Paintu i pripremili ukrase prelepih boja koji će ulepšati svaki ambijent gde god se našli.

Savremeni učenici nas redovno oduševe svojim idejama, talentom za crtanje i osećajem za umetnost, posebno kada se u školi obeležava neki praznik. Ove nedelje su povodom 8. marta bili baš inspirisani.

Uz kreativno stvaralaštvo, razgovarali su o istoriji i kako je uopšte došlo do proslave ovog praznika. Međunarodni dan žena je nastao kao dan borbe za ženska prava, odnosno dan borbe za ekonomsku, političku i socijalnu ravnopravnost žena i muškaraca. Prvi Dan žena je obeležen 1909. godine u SAD.

Ono najvažnije što su učenici naučili jeste da poštuju jedni druge i da kroz male znakove pažnje voljenim osobama mogu ulepšati dan i dati im do znanja koliko im znače.

Vidi se da su ovi radovi puni ljubavi.