Otvoren još jedan humanitarni bazar u Savremenoj

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 24.12.2021

Otvoren još jedan humanitarni bazar u Savremenoj

Savremeni osnovci pokazali ljubav prema deci bez roditeljskog staranja

Praznična atmosfera stvara osećaj topline oko srca, osećaj da negde pripadamo i da nas neko voli. Učenici Savremene su i ovog puta pokazali humanost i preuzeli inicijativu za organizaciju još jednog humanitarnog bazara. Želja im je da deci bez roditeljskog staranja pokažu da misle na njih.

Ako će nešto obeležiti ovu školsku godinu, to su sigurno humanost savremenih mališana i široko srce, jer su za vreme prvog polugodišta uspešno organizovali već dva bazara humanitarnog karaktera.

Prethodni bazar je održan za vreme Dečje nedelje, a najnoviji humanitarni bazar se održava u skladu sa prazničnim uzbuđenjem i magijom.

UMETNICI ŠIROKOG SRCA I KREATIVNIH RUKU

Šta god da stvaraju, savremeni mališani to čine sa puno ljubavi, a kada se nešto na taj način stvara, onda je neminovno da će se svi diviti tom radu.

Mladi umetnici su u holu škole izložili novogodišnje čestitke, ukrase za jelku i likovne radove i posetiocima omogućili da sve do 30. 12. otkupe umetnička dela.

Posetioci Savremene, odnosno roditelji, moći će da biraju dečje radove, a zauzvrat mogu ostaviti slatkiše ili novac za nabavku novogodišnjih paketića za decu bez roditeljskog staranja.

UČENJE O VAŽNOSTI PORODICE

Savremeni učenici jesu deca, ali već sada razumeju da je porodica osnova društva i da tu svako dete dobija čvrst temelj na kome će graditi svoj život. U porodici se deca uče životnim vrednostima, osećaju se voljeno i zaštićeno.

Poražavajuća je činjenica da sve veći broj dece odrasta bez roditelja, što se kasnije odražava na emotivnu stabilnost. U Savremenoj se često govori o važnosti porodice i negovanju pravih vrednosti. Zato se savremeni mališani trude i samoinicijativno šire svest o značaju porodice.

Sa nestrpljenjem iščekuju kraj bazara kako bi paketići bili uručeni deci bez roditeljskog staranja.

Ugledajmo se na decu. Ona su najiskrenija i puna ljubavi. Budimo i mi!