Osnovci i njihovi roditelji pokazali humanost

Savremeni osnovci i njihovi roditelji pokazali humanost i obradovali decu iz Orahovca i Velike Hoče

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 04.05.2022

Decu treba učiti da humanost i radost davanja nemaju cenu

Učenici Savremene osnovne škole ne samo da su uspešni u školi i na takmičenjima već su nam kroz veliki broj humanitarnih akcija pokazali kako izrastaju u ljude velikog srca. Još jednom su to dokazali prikupljanjem humanitarne pomoći za decu koja žive u mestima Velika Hoča i Orahovac.

Detinjstvo je najpogodnije doba da se razvija humanost. Ako decu odmalena učimo da dele svoje igračke i slatkiše sa drugarima, kao i da pomognu, na dobrom su putu da izrastu u ljude pune empatije, razumevanja i tolerancije.

Jedan od nezaobilaznih ciljeva obrazovanja u Savremenoj osnovnoj školi jeste i razvijanje empatije kod dece, a najbolji partneri u ostvarenju tog cilja su roditelji savremenih učenika kojima ovim putem zahvaljujemo što se uvek rado odazovu kada su u pitanju humanitarne akcije.

Saradnja sa Bogoslovijom Svetog Save

Pokretači ove humanitarne akcije kojoj se Savremena pridružila su divni ljudi velikog srca iz Bogoslovije Svetog Save. Kada su učenici Savremene od njih saznali koliko ima dece sa prostora Velike Hoče i Orahovca kojima je potrebna pomoć odlučili su da pokažu svoju solidarnost, jer je to vrednost koja se neguje u Savremenoj.

Prikupili smo dosta školskog pribora, sredstava za higijenu i igračaka

Zahvaljujući humanosti roditelja savremenih učenika deci iz Orahovca i Velike Hoče uoči Vaskrsa poklonjena je velika količina školskog pribora, sredstava za higijenu i igračaka, što ih je izuzetno obradovalo.

Dr Jovan Lazarević, predstavnik Bogoslovije Svetog Save, nadzornik veroučitelja i pokretač ove humanitarne akcije, zahvalio je na svesrdnoj pomoći naših đaka, nastavnika i roditelja i poželeo nam srećne vaskršnje praznike.

Humanost je dužnost svih nas i to je jedna od najvrednijih i najcenjenijih karakteristika ličnosti. Odrasli imaju obavezu da svojim primerom pokažu deci šta znači humanost, a istovremeno bi odrasli trebalo da uče o plemenitosti od dece.

Radujemo se novim akcijama jer sreća je u deljenju.