Savremeni prolećni šeširi i lutke od papira

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 14.03.2022

Savremeni prolećni šeširi i lutke od papira

Revija savremenih šešira u trećem razredu

Savremeni osnovci sa nestrpljenjem iškčekuju proleće i vedre sunčane dane, posebno zbog izleta i časova koji se odvijaju van učionica. U želji da proleće što pre stigne u naše krajeve, trećaci su dizajnirali i skrojili savremene prolećne šešire od papira. Čak su napravili i lutke, koje su poslužile kao modeli za šešire.

Učenici trećeg razreda su sa puno entuzijazma razgovarali o šeširima i napravili prelepa mala umetnička dela – svoje unikatne savremene šešire. Mnogi su poželeli da jednog dana postanu modni dizajneri. Možda se to i ostvari. Možda baš neko od savremenih učenika jednog dana postane vrsni dizajner i specijalizuje se za izradu šešira.

Pričali smo i o različitim vrstama šešira i učenici su imali podeljenja mišljenja. Dečacima se najviše dopadaju kaubojski i lovački šeširi, dok su devojčicama mnogo lepši šeširi od pruća koji se nose na plažu, posebno ako na njih dodaju pokoji cvet.

Tokom kreativnog i zabavnog časa putovali smo i kroz istoriju i naučili da se kod Rimljana šešir smatrao simbolom slobode, jer ga je svaki čovek koji je bio oslobođen ropstva dobijao, dok su stari Egipćani pre šešira nosili perike. Govorili smo i o čuvenom Sombreru, prepoznatljivom šeširu iz Meksika.

Danas moda nudi jako veliki broj različitih modela šešira, različitih veličina, oblika, boja i šara. U nastavku se upoznajte sa Savremenim prolećnim šeširima i lutkama koje su napravljene sa puno ljubavi.