Solarno drvo – simbol inovacije i ekološke svesti učenika Savremene

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Kreativna učionica, Nacionalni, V-VIII / 26.06.2023

Solarno drvo – simbol inovacije i ekološke svesti učenika Savremene

Prvog dana leta u dvorištu Savremene osnovne škole izniklo je stablo sa solarnim panelima!

U Savremenoj osnovnoj školi negujemo duh inovativnosti i duboku svest o značaju očuvanja naše planete. Svojom kreativnošću i ljubavlju prema životnoj sredini savremeni osnovci su nam dali inspiraciju za poseban projekat koji promoviše ekološku odgovornost.

Zahvaljujući likovnom konkursu u kome su učenici Savremene osnovne škole na najkreativniji način prikazali kako bi trebalo da izgleda jedno solarno drvo, odlučili smo da upravo jedno takvo drvo i posadimo u dvorištu naše Savremene osnovne škole.

Proleće nam je donelo dosta kiše i plodno tlo, te nas ne čudi što je jedno ovako drvo izniklo sa prvim danom leta – preko noći!

Stablo sa solarnim pločama koristiće Sunčevu svetlost za generisanje energije, a učenici mogu napuniti svoje telefone i druge elektronske uređaje koristeći USB priključke, koji se nalaze na svakoj klupi.

Verujemo da će savremeni solarni kutak biti novo omiljeno mesto za sedenje, druženje i učenje, a posebno nas raduje što je Savremena još jednom uspela da zamisao najkreativnijih učenika pretvori u stvarnost.