Sportski duh u Savremenoj: Učenici briljirali u sportskim aktivnostima u maju

/ / Blog, I-IV, V-VIII / 06.06.2023

Sportski duh u Savremenoj: Učenici briljirali u sportskim aktivnostima u maju

Učenici škole pokazivali sjajne sportske veštine i sportski duh tokom celog meseca

Savremena osnovna škola je maj obeležila nizom sportskih aktivnosti koje su uključivale i međunarodne utakmice, gradsko prvenstvo, školsko prvenstvo, kao i specijalne događaje za učenike VIII razreda.

Naša škola je 3. maja nastavila saradnju sa Nemačkom školom Beograd odigravši odbojkašku utakmicu za devojčice od V do VIII razreda. Nakon uspešne fudbalske utakmice za dečake V i VI razreda u martu, učenice su ostvarile pobedu u odbojci, demonstrirajući sjajne sportske sposobnosti i timski duh.

Samo pet dana kasnije, 8. maja, naša učenica Irina Ubiparip iz VI-2 predstavljala je školu na Gradskom prvenstvu u atletici. Irina se takmičila u trčanju na 600 metara, gde je pokazala izuzetnu brzinu i izdržljivost.

Sredinom meseca, 22. maja, održan je školski turnir u košarci za učenike od V do VIII razreda. Pobednički tim, koji dolazi iz odeljenja VII-2, pokazao je sjajne veštine na terenu.

Dva dana kasnije, 24. maja, ponovo smo se susreli sa Nemačkom školom Beograd, ali ovoga puta u malom fudbalu. Iako su naši učenici iz VII i VIII razreda igrali sa mnogo strasti, na kraju su izgubili sa rezultatom 4 : 1.

Dan kasnije, 25. maja, organizovali smo Sportski dan za učenike VIII razreda na Košutnjaku. Učenici su proveli dan učestvujući u različitim sportskim aktivnostima, uživajući u prirodi i družeći se.

Završetak meseca, 30. maj, obeležila je specijalna utakmica, gde su u sklopu proslave Dana škole nastavnici i učenici odigrali prijateljsku odbojkašku utakmicu.

Savremena osnovna škola je ponosna na sportski duh i veštine koje su učenici pokazivali tokom celog meseca. Svi se raduju budućim sportskim događajima i prilikama za nove pobede.