Učenici Savremene nagrađeni na još jednom literarnom konkursu

/ / Blog, V-VIII / 25.09.2023

Učenici Savremene nagrađeni na još jednom literarnom konkursu

Osnovci iz cele Srbije učestvovali na konkursu „Nedovršena priča”

Literarni nagradni konkurs „Nedovršena priča” i ove godine je organizovan posredstvom udruženja „Prijatelji dece Voždovac”.

Poziv za novi konkurs objavljen je krajem prošle godine i bio je otvoren do marta ove godine. Kao i svake godine, koncept konkursa je i ovoga puta bio isti – svi učesnici su dobili priču započetu na isti način sa zadatkom da je svako završi u svom stilu.

Ove godine zadatak je započela naša književnica Slađana Bušić. Kao temu zadala je svoju priču „Baš nemam inspiraciju”.

Da im inspiracije ne manjka, pokazali su svi učenici, a najuspešniji među njima biće nagrađeni knjigom u kojoj će biti štampana i njihova priča. Svečana dodela biće održana početkom oktobra, u okviru manifestacije „Dečja nedelja”.

OŠ „Savremena” se ponosi činjenicom da su na ovogodišnjem konkursu učestvovali i naši učenici, a još više jer su se neki od njih našli među pobednicima. Naša Aleksandra Mamuzić, učenica VIII-1, osvojila je treće mesto u kategoriji viših razreda.

Već nekoliko godina zaredom na konkursu učestvuju i učenici Savremene. Njihovo učešće jedna je od redovnih aktivnosti školskog literarnog kluba.