Učenje kroz umetnost: Povezivanje predmeta kroz likovnu kulturu osvetljava talente naših učenika!

/ / I-IV, V-VIII / 03.11.2023

U školi se trudimo da često učimo kroz igru i kreativnost.

Na časovima likovne kulture imamo razne aktivnosti i uvek pomenemo važne međunarodne dane, praveći korelacije sa drugim predmetima.

U našoj školi ne verujemo samo u klasične metode učenja, već nastojimo da kroz igru i kreativnost pružimo učenicima bogato iskustvo koje će ih inspirisati i motivisati.

Povezujući važne međunarodne dane i različite predmete na časovima likovne kulture, primenjujemo interdisciplinarnu metodu koja pomaže učenicima da kroz jednu širu sliku razumeju kako se znanje iz različitih oblasti prepliće.

Bilo da je reč o likovnom izražavanju, inovativnim idejama ili rešavanju složenih problema, naši učenici su pokazali izuzetne sposobnosti. Fotografije učenika iz odeljenja III-3 i IV-3 svedoče o njihovom entuzijazmu i talentu.

Kroz ovakav pristup nastavi, ne samo da obogaćujemo znanje učenika već ih i podstičemo da razmišljaju izvan zadatih okvira, otkrivajući nove i uzbudljive ideje. Naša škola je ponosna što može da pruži ovakvo obrazovno iskustvo svojim učenicima!