Učenici trećeg razreda se plasirali na opštinsko takmičenje iz matematike

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 22.02.2022

Učenici trećeg razreda se plasirali na opštinsko takmičenje iz matematike

SAVREMENI OSNOVCI U SVETU MATEMATIKE

Savremeni osnovci su nedavno imali priliku da učestvuju na školskom takmičenju iz matematike. Sjajnim rezultatima istakli su se učenici trećeg razreda: Daria Denisova, Petar Stamenić, Maksim Joksimović, Vojin Janjušević i Itan Hejs. Time su obezbedili svoje mesto na opštinskom takmičenju, koje će biti održano u nedelju, 20. februara u OŠ „Borislav Pekić”.

Inače, matematika je među savremenim osnovcima jedan od omiljenih predmeta, što ne čudi, s obzirom na to da je nastava iz matematike i te kako interaktivna, nesvakidašnja i uvek bazirana na situacijama iz realnog života. Uprvo iz tog razloga savremeni osnovci po pravilu postižu savršene rezultate na zvaničnim takmičenjima.

Nastava matematike u Savremenoj koju deca vole

Cilj nastave iz matematike u Savremenoj jeste da podstakne veštine rešavanja problema, intuiciju, kritičko mišljenje i kreativnost.

Zato se na časovima koristi i edukativna tehnologija, koja ne samo da omogućava deci da zavole ovaj predmet već kod njih razvija i važne veštine koje će im biti izuzetno korisne u kasnijem školovanju i profesionalnom životu!

Trećaci, srećno na opštinskom takmičenju!

Svi učenici Savremene osnovne škole su svestrani, radoznali i, pored matematike, uspešni i kreativni na raznim poljima. Zato ne sumnjamo da će se mali matematičari koji su se plasirali na opštinsko takmičenje ozbiljno pripremiti i na predstojećem takmičenju briljirati!

Ovom prilikom Dariji, Petru, Maksimu, Vojinu i Itanu čestitamo i držimo palčeve u nedelju!