Upoznavanje Savremenih osnovaca sa ekološkim aktivizmom

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 20.12.2021

Upoznavanje Savremenih osnovaca sa ekološkim aktivizmom

Savremene učiteljice u poseti seminaru „Eko-školica”

Udruženje „Srbija kakvu želim” je tokom prošle nedelje na Goču održalo seminar za učitelje beogradskih osnovnih škola pod nazivom „Eko-školica”, kom su prisustvovale i učiteljice Savremene: Branka Đurović, Maja Matić i Branka Milićević.

Projekat „Eko-školica” sastoji se iz tri faze. Održavanje seminara koji su posetile učiteljice Savremene je deo prve faze, gde su se upoznale sa samim projektom i kolegama iz drugih osnovnih škola. Tokom druge faze sledi sprovođenje radionica sa učenicima, dok se u trećoj radi na zajedničkom projektu.

Učenici Savremene od polaska u prvi razred uče koliko je važno očuvanje okoline i kroz redovnu nastavu i veliki broj kreativnih zadataka i vežbi obrađuju teme u vezi sa ekologijom i aktivno se pridružuju mnogobrojnim akcijama. Tako će biti i ovog puta.

„Briga o okolini je briga za zajedničku budućnost” – ovo je moto kojim se učenici i zaposleni, koji neguju eco-friendly orijentaciju, vode. Čvrsto verujemo i sigurni smo da će ciljevi projekta „Eko-školica” biti ostvareni.

Cilj je da se učenici upoznaju sa pojmom ekološkog aktivizma i animacija, značajem zaštićenih područja i pravilnim sortiranjem i odlaganjem otpada.

SAVREMENA JE ODUVEK BILA ZELENA ŠKOLA

Možemo se pohvaliti da je Savremena jedina škola u Srbiji koja može poslužiti kao primer prave zelene škole koja:

• upotrebom tehnologije eleminiše potrebu za papirom, čime se doprinosi očuvanju drveća;
  • kroz moderno opremljen ambijent sa dobrom izolacijom doprinosi smanjenju utroška energije;
  • poseduje senzore koji prilagođavaju temperaturu prema potrebi;
  • je deo značajnog međunarodnog programa „Eko-škola”, koji vodi Fondacija za edukaciju u oblasti zaštite životne sredine (FEE).

Radujemo se što će naši učenici kroz edukaciju i akcije nastaviti da doprinose očuvanju okoline.