Virtuelna čarolija IV-3: Istraživanje i prezentacija u digitalnom svetu!

/ / I-IV, Kombinovani / 04.12.2023

Virtuelna čarolija IV-3: Istraživanje i prezentacija u digitalnom svetu!

Digitalni svet na delu

Uzbudljiv čas digitalnog sveta donosi mali spektakl – učenici IV-3 kreirali su pravu onlajn-predstavu svojih radova!

Zadatak je bio istražiti omiljenu životinju na internetu, preneti informacije u Word dokument, dodati fotografije i poslati sve učiteljici na mejl.

Sjajna prezentacija istraživača

Na samom času hrabri mali istraživači briljantno su prezentovali svoje radove, deleći zanimljive činjenice o svojim omiljenim životinjama. Ali to nije bilo sve – nakon prezentacija postavljali su pitanja svojim drugarima kako bi proverili znanje i podstakli diskusiju.

Upotreba Googlea, Worda i razvoj digitalne pismenosti

Dok su istraživali omiljene životinje na internetu, učenici su naučili kako da koriste Google pretraživač efikasno, selektujući pouzdane izvore informacija. Potom su kroz proces kreiranja Word dokumenata stekli osnovno znanje o digitalnom pisanju, uključujući formatiranje teksta, ubacivanje slika i organizaciju informacija. Veština formatiranja bila je ključna, jer su učenici morali preneti svoje informacije na jasan i atraktivan način.

Još jedan uspešan čas digitalnog sveta, ispunjen radom, smehom i zajedničkim učenjem! Zahvaljujući svom predanom pristupu inovacijama u obrazovanju, Savremena osnovna škola i dalje je lider u razvoju digitalnih veština i pripremi učenika za uspeh u budućnosti.