Zajednički čas informatike i geografije za zanimljivije učenje

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 10.03.2022

Zajednički čas informatike i geografije za zanimljivije učenje

Kroz virtuelnu realnost upoznali smo vulkane

U Savremenoj su časovi stvarno drugačiji i često se praktikuje korelacija između različitih predmeta kako bi učenici u inspirativnoj sredini i na potpuno originalan i zanimljiv način obogatili svoje znanje. Petacima se ovaj čas mnogo dopao jer su se kroz virtuelnu realnost upoznali sa vulkanima.

Zajednički čas informatike i geografije održan je sa učenicima odeljenja V-2. Učenici su imali priliku da koriste VR naočare i da kroz virtuelnu realnost upoznaju vulkane, način njihovog funkcionisanja i izgled.

U uvodnom delu časa nastavnik geografije je učenike upoznao sa načinom rada i odvijanja nastave. Prvih 5 minuta časa učenici su gledali kratak snimak o vulkanima i tako se upoznali sa nastavnom jedinicom.

Tokom glavnog dela časa, grupa od šest učenika je koristila VR naočare, dok su ostali tražili na svojim telefonima informacije o vulkanima, crtali i pisali. Nastavnik geografije je objašnjavao učenicima prostor koji posmatraju, vulkane i njihove delove, postavljao im pitanja, a zatim su svi imali zadatak da opišu šta vide. Bilo je zanimljivih, duhovitih i maštovitih odgovora.

Pred kraj ovog inspirativnog časa učenici su sumirali utiske i sa nastavnikom utvrdili delove nastavne jedinice. Istakli su da im ovakav tip časa mnogo znači jer im pomaže da steknu realniju sliku o dalekim predelima i apstraktnim pojmovima.