Četvrtaci programiraju uz pomoć mikrobitova

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 15.03.2022

Četvrtaci programiraju uz pomoć mikrobitova

Mali Savremeni programeri

Deca mnogo bolje prihvataju tehnološke trendove od starijih, a učenje programiranja podstiče učenje matematike i drugih prirodnih nauka, ali i bolje čitanje. Savremeni četvrtaci su na času prirode i društva povezivali znanje iz tehnike, tehnologije i robotike pa su po prvi put povezali strujno kolo sa matičnom pločom i programirali uz pomoć mikrobitova.

Savemena je škola u kojoj se programiranje uči od prvog razreda. Kroz zabavu i igru osnovci rešavaju probleme, pokreću i dizajniraju svoje virtuelne junake, kreiraju interesantne priče i tako usvajaju osnove programiranja, ali i razvijaju veštine problem solvinga, komunikacije i kreativnosti čime unapređuju svoj kognitivni i emocionalni razvoj.

Časovi su osmišljeni tako da kod dece razvije radoznalost, ali i sposobnost za programiranje. Pomoću mini-robota, kocaka za kodiranje učenici ne samo da razvijaju svoju analitičnost već i kreiraju sopstvene prve interaktivne radove koje sa ponosom predstavljaju svojim roditeljima.

Ovog puta su programirali pomoću mikrobitova i po prvi put povezali strujno kolo sa matičnom pločom.

Pogledajte kako su se snašli.