Da bi deca bila snažna, zdrava ishrana je važna

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 28.03.2022

Da bi deca bila snažna, zdrava ishrana je važna

Savremeni kulinari pripremali salate pune vitamina

Savremeni osnovci se u školi uče svim životnim veštinama koje će im pomoći da se lakše snađu u svetu oko nas i budu što samostalniji, a jedna od njih je kulinarstvo. Zdrava i pravilna ishrana, prilagođena potrebama mladog organizma, prioritet je u Savremenoj.

Proleće nam stiže, a sa njim i puno svežeg voća i povrća. Savremeni osnovci su to iskoristili i pripremili voćne salate, sokove i smutije od voća i povrća. Raduje nas što deca sama pokazuju inicijativu ka zdravoj ishrani i preko kulinarske sekcije neguju zdrav odnos prema ishrani i nastoje da se pravilno hrane.

Zdrave navike se stiču odmalena i učenici Savremene su preko kulinarske sekcije naučili da je važno unositi vitamine i minerale kako ne bi došlo do umanjenih kognitivnih sposobnosti i postignuća u školi. Naučili su da je važno da budu zdravi kako bi imali veću koncentraciju i volju za učenjem, bili srećni, znatiželjni, puni energije i orni za igru.

Koliko je uravnotežena ishrana važna, govori činjenica da ne samo da utiče na fizičko već i na mentalno zdravlje. Prekomerna upotreba šećera i slatkiša kod male dece dovodi se u vezu sa lošijom koncentracijom i težim učenjem. Zato se u Savremenoj vodi računa o edukaciji dece i, što je najdivnije, savremeni osnovci jedni druge podstiču da se zdravo hrane kako bi imali dovoljno energije za što uspešniji školski dan.