Dan kao stvoren za posetu Beogradskom zoološkom vrtu

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 06.09.2022

Dan kao stvoren za posetu Beogradskom zoološkom vrtu

Upoznavanje učenika drugog razreda sa životinjskim carstvom

Upoznavanje dece sa životinjskim svetom je lepo i korisno jer je većini mališana u prirodi da vole životinje, a ukoliko kod njih kroz edukaciju podstaknemo da se prema životinjama ponašaju ljubazno i imaju strpljenja, razviće empatiju, brigu prema prirodi i životinjama koje žive u njoj i naučiće se lepom ponašanju.

Velike i male životinje vole, poučavaju, oduševljavaju decu i nude posebnu vrstu zabave za njih

Pored toga što su savremeni osnovci prilikom posete zoološkom vrtu stvorili divne uspomene, ovaj bliski susret sa životinjama im je doneo mnogo novih saznanja. Očarale su ih neobične životinjske vrste koje vode poreklo sa drugih krajeva sveta, a najveću pažnju privukla je glavna zvezda – najstariji američki aligator na planeti, popularni Muja, koji u Beogradskom zoo-vrtu stanuje još od davne 1936. godine.

Učenici su sa velikom pažnjom obišli kompleks zoološkog vrta, promatrali kako se životinje ponašaju i među sobom razgovarali o sposobnostima životinja koje mogu da lete, vide u mraku, kreću se velikom brzinom i žive pod vodom.

Ove uzbudljive sposobnosti čine životinje privlačnim i zadivljujućim za decu. Zato su životinje odlični učitelji. Posmatranjem životinja i druženjem sa njima učenici su obogatili znanja iz prirode i društva i naučili više o karakteristikama životinja, kako se penju na vrhove drveća, lete, hiberniraju, ukopavaju pod zemljom, skaču visoko, dišu pod vodom, hodaju po zidovima i vise naglavačke.

Oduševljenju i sreći nije bilo kraja. Ne bi nas iznenadilo da su učenici koji nemaju kućne ljubimce u svojim domovima nakon ove posete roditeljima preneli svoje želje o kupovini ili usvajanju ljubimaca jer ih je prilika da maze pitome životinje i brinu o njima toliko usrećila i probudila želju da se brinu o ljubimcu.