Dečja kreativnost u službi humanosti

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Kreativna učionica, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 18.10.2022

Dečja kreativnost u službi humanosti

Humanitarni bazar u Savremenoj

U Savremenoj je nedavno počeo humanitarni bazar, manifestacija koju redovno organizujemo u saradnji sa roditeljima i učenicima. Ideja bazara je da deca izraze svoju kreativnost kroz izradu različitih rukotvorina, koje se potom prodaju, a zaradu od prodaje ulažemo u humanitarne svrhe.

Uz učiteljicu Ivanu Dimitrijević i uz podršku celog nastavničkog kadra škole, savremeni đaci su i ovog oktobra sa velikim entuzijazmom i ozbiljnošću pretvarali svoje sjajne ideje u realne, opipljive predmete. Na štandu našeg bazara nižu se unikatni predmeti različite namene – od kutija za nakit i ramova za slike do humorističkih crteža i raznih drugih predivnih radova naše kreativne dece.

Budući da u Savremenoj ekologija ima posebno mesto, glavna tema tokom izrade ovih predmeta bila je reciklaža, pa smo iskoristili ovu priliku i da deci približimo važnost ekološke svesti.

Roditelji đaka takođe su sjajno reagovali na ovu inicijativu, a za decu je njihova podrška uvek posebno važna. Po završetku ovog bazara, koji traje do kraja oktobra, sav sakupljeni novac od prodaje doniraćemo u humanitarne svrhe.

Deca su uživala u stvaralaštvu, ali su, osim toga, na ovaj način spontano usvojila i poruku da njihova kreativnost može učiniti ovaj svet boljim. U Savremenoj nam je važno da deca shvate da negujući svoju kreativnost čine dobro i društvu u celini.