"Porodični dan" u Savremenoj osnovnoj školi

Još jedan “Porodični dan” za pamćenje

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 10.06.2019

Još jedan “Porodični dan” za pamćenje

Protekle subote, 8. juna, od 10 do 13h, u prostorijama Savremene osnovne škole i gimnazije, održan je još jedan nezaboravan „Porodični dan”, koji je garantovao sjajan provod i edukaciju za celu porodicu. Veliki broj dece i njihovih roditelja koji su želeli da učestvuju u zanimljivim radionicama predstavlja još jednu potvrdu kvaliteta i reputacije ove sada već tradicionalne manifestacije.

Interaktivne radionice za decu i zanimljiva predavanja za roditelje

Na manifestaciji za decu uzrasta od 5 do 12 godina, kao i za njihove roditelje, posetioci su imali priliku da učestvuju u BESPLATNIM edukativnim i kreativnim radionicama.

Mališani su se odlično zabavili i naučili mnogo toga korisnog, ali je ovoga puta i za roditelje pripremljeno nekoliko kratkih predavanja na zanimljive i aktuelne teme, kao i radionica i savetovališta.

Interaktivno učenje preko tabletaDeca i roditelji su na „Porodičnom danu” imali prilike da posete brojne radionice:

• Pokrenimo robota;
  • Zabavne matematičke igre;
  • Kreativna ruka – radionica crtanja i slikanja;
  • Muzikaonica – muzička radionica;
  • IT kids: Mali programeri kreiraju prve igrice;
  • Provera potencijala za predškolce;
  • Moć igre – kreativna psihodramska radionica;
  • VR edukativno putovanje;
  • Sportić – fizičke aktivnosti;
  • Kahoot kviz: Prepoznaj bajku;
  • ZA RODITELJE: Kratka predavanja i savetovanje.

Noviteti oduševili roditelje

Direktorka Savremene osnovne škole Jasmina Franolić ponosna je na broj posetilaca „Porodičnog dana”, koji raste sa svakom manifestacijom:

Ovo bio šesti „Porodični dan” i sada smo uveli odeđene novine, pre svega u vidu radionica i edukativnih predavanja za roditelje, što se pokazalo kao sjajna odluka, jer su bile veoma posećene i roditelji su ocenili da je upravo to ono što im nedostaje – edukacija od strane iskusnih pedagoga.

Interaktivne radionice i predavanja

Organizatori i ovog „Porodičnog dana” su SPONE Sistem Stimulacije, program za decu i roditelje koji kroz međusobno povezivanje i multidisciplinarnu saradnju profesionalaca realizuje društveno korisne projekte i Savremena osnovna škola, koja je deo najsavremenijeg Future Ready sistema obrazovanja u regionu, koji je akreditovan od strane Ministarstva prosvete Republike Srbije i Univerziteta u Kembridžu.