Druženje i sportska radost kod Savremenih osnovaca

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 10.12.2021

Druženje i sportska radost kod Savremenih osnovaca

Timski duh, navijanje i ljubav prema sportu

U Savremenoj osnovnoj školi se redovno organizuju turniri u fudbalu, košarci, odbojci i stonom tenisu, na kojima se deca nadmeću, razvijaju timski duh i ljubav prema sportu. Bez obzira na rezultate, svi uživaju u druženju i promovisanju zdravog načina života.

MALI FUDBAL, ALI VELIKO SRCE SAVREMENIH EKIPA

Školsko prvenstvo u malom fudbalu polako, ali sigurno postaje tradicija Savremene osnovne škole. Ovog puta takmičile su se ekipe učenika od V do VIII razreda. Svako odeljenje je imalo svoj tim i srčano se borilo do poslednjih stotinki. Za pobedničko mesto izborili su se učenici VI-2 i sada ponosno čuvaju osvojeni pehar u svojoj učionici. Poseban aplauz ekipa VI-2 dobila je od prošlogodišnjih pobednika iz odeljenja VII-1, koji su im pored velike podrške uručili i pehar.

TRIJUMF FER-PLEJA I PRIJATELJSTVA NA ODBOJKAŠKOM TERENU

Sportsko prijateljstvo i timski duh su ono najvrednije što se ponese sa takmičenja. Nekada pobedi jedna ekipa, nekad druga, ali sva deca su talentovana i uvek na terenu pokažu kako dobar odbojkaški meč izgleda. Na opštinskom takmičenju za devojčice V i VI razreda savremena ekipa je igrala protiv ekipe OŠ „Ivan Gundulić”, gde su protivnice bile za nijansu uspešnije i osvojile više poena, što im je donelo pobedu. Savremene odbojkašice su srdačno čestitale protivničkoj ekipi i iskreno se obradovale jer sport decu uči poštovanju i razvijanju prijateljstva.

DOBRA KOŠARKAŠKA PARTIJA SAVREMENIH PETAKA I ŠESTAKA

U poređenju sa dosadašnjim mečevima, jedna od neizvesnijih utakmica odigrana je 3. novembra protiv ekipe OŠ „Dragan Lukić”. Ova partija će savremenim košarkašima značiti kao životna lekcija koja će ih ohrabriti da se još više trude u budućnosti i da pre svega ostanu složni tim koji igra fer-plej, kako na terenu tako i van njega.

Sportski pozdrav, savremeni osnovci! Ponosni smo što odrastate u ljude koji neguju prijateljstvo, ljubav prema sportu i zdravom načinu života!