Takmičenja iz matematike

Fantastični rezultati sa takmičenja „Misliša” i „Kengur bez granica”

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 22.04.2022

Fantastični rezultati sa takmičenja „Misliša” i „Kengur bez granica”

Volimo matematiku i uspešni smo u njoj

Ideja takmičenja „Misliša” i „Kengur bez granica” jeste popularizacija matematike i motivisanje učenika da kroz zanimljive zadatke razvijaju logičko-kombinatorne veštine i ljubav prema ovoj grani nauke. Ovo je bila sjajna prilika da učenici razvijaju takmičarski duh, primene logičko mišljenje i stečeno matematičko znanje.

Na takmičenju „Misliša” učestvovao je veliki broj đaka iz osnovnih škola u Srbiji, dok je na takmičenju „Kengur bez granica” učestovalo više od 80 država i više od 6 miliona takmičara.

Pored jake konkurencije i velikog broja učesnika, naši đaci su pokazali i impresivno znanje.

Mali savremeni matematičari, učenici III-1 ostvarili su izvanredne rezultate na 17. po redu matematičkom takmičenju „Misliša”. Petar Stamenković, Jovan Bogunović i Aleksandar Brkić osvojili su treće mesto, dok su Daria Denisova, Maksim Joksimović, Vojin Janjušević, Hajdi Gajić i Pavle Bojović pohvaljeni.

Na takmičenju „Kengur bez granica” pohvaljeni su Filip Stanković, Mihajlo Dodić, Kira Francišković, Alim Sadović i Vukašin Kokeza, učenici prvog razreda, i Rok Stefanović, Ema Stojić i Juki Huang, učenici drugog razreda.

Od trećaka pohvaljeni su: Aleksandar Brkić, Petar Stamenić, Ognjen Simić, Daria Denisova, Luka Odobašić, Maksim Joksimović, Konstantin Petrović, Itan Hejs, Teodor Nikolić, Una Marković, Vido Ognjenović i Marko Vujaklija.

Ponosni smo na naše učenike jer su, pre svega, dobra deca, svestrani i radoznali i, osim u matematici, uspešni su i kreativni na raznim poljima. Posebno nas raduje što jedni druge ohrabruju i podstiču da se prijavljuju na takmičenja.