Još jedan ogroman uspeh i još jedno takmičenje koje je donelo priznanje SOŠ-u

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 17.03.2022

Još jedan ogroman uspeh i još jedno takmičenje koje je donelo priznanje SOŠ-u

Savremena na opštinskom takmičenju „Zlatna sirena”

Manifestacija „Zlatna sirena” je takmičenje solo pevača i malih vokalnih grupa sa dugom tradicijom na nivou grada Beograda u kojem učestvuju učenici osnovnih škola. Podeljeno je na tri nivoa: školsko, opštinsko i gradsko. Ove, 2022. godine, nakon dve godine pauze prouzrokovane pandemijom virusa korona, „Zlatna sirena” je ponovo održana, ovoga puta u formi online takmičenja. Učenici Savremene ostvarili su veoma dobre rezultate na opštinskom takmičenju, a jedna od učenica je osvojila i prvo mesto, što joj je obezbedilo učešće na finalnom, gradskom takmičenju početkom aprila.

Na opštinskom takmičenju učestvovalo je sedmoro učenika Savremene, od 1. do 5. razreda. Oni su nastupali u tri kategorije podeljene po razredima i različitim žanrovima.

Prvu nagradu i plasman na gradsko takmičenje, koje će biti održano 8. aprila, osvojila je Emili Francišković, učenica I-2. Ona je nastupala u prvoj kategoriji, u žanru dečja zabavna pesma, sa pesmom „Jesenja sonata”.

Drugu nagradu Savremenoj je donelo četvoro učenika: Kira Francišković (I-2), Lara Radoičić (IV-1), Mihajlo Rodić i Hajdi Gajić (V-1). Kira je nastupala u prvoj kategoriji i žanru izvorna narodna pesma / domaća sa pesmom „Višnjičica rod rodila”, a Lara u drugoj kategoriji i istom žanru kao Kira, sa pesmom „Zeleni se, jagodo”. Mihajlo Rodić je takođe pevao domaću izvornu narodnu pesmu, „Sini jarko sunce sa Kosova”, ali u trećoj kategoriji, dok je Hajdi pevala stranu izvornu narodnu pesmu „Sve ptičice zapjevale”.

Treću nagradu osvojilе su Vana Vlaović, učenica IV-1, i Zoja Đurić, učenica V-1. Vana je nastupala u drugoj katerogiji i žanru dečja zabavna pesma sa pesmom „Mi smo mnogo vredni bili”, koju je komponovao Boro Majdanac, a Zoja u trećoj kategoriji i žanru starogradska pesma sa pesmom „Ajde, Kato”.

Čestitamo učenicima na sjajnim rezultatima, a velike zasluge pripadaju i učiteljicama Danici Nikolić i Branki Milićević i nastavniku muzičkog Milošu Petroviću.