Kako biste vi dizajnirali logo za najsavremeniji Life Skills program?

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Life Skills, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII, Životne veštine / 13.02.2023

Kako biste vi dizajnirali logo za najsavremeniji Life Skills program?

Vizuelna komunikacija u digitalnoj kulturi

Life Skills program pruža učenicima Savremene osnovne škole alate potrebne za razvijanje samostalnosti, proaktivnosti i veština koje će moći da praktikuju u realnim životnim situacijama.

Drugo polugodište naši najmlađi učenici započeli su papirom, bojicama i novim kreativnim veštinama u okviru Life Skills programa. Kada smo videli na desetine poznatih sličica, shvatili smo da prepoznajemo šta se iza njih krije – jedna sličica bila je dovoljna da prepoznamo da li je to aplikacija Duolingo, Facebook, McDonald’s ili kompanija Apple.

Tako nas je nastavnica likovnog Suzana Vulović naučila šta je zapravo vizuelna komunikacija u digitalnoj kulturi! Shvatili smo da se simboli kriju svuda oko nas, te da u komunikaciji možemo prenositi važne poruke i bitne informacije koristeći sličice, emotikone, simbole ili logotipe.

Učenici I-IV razreda dobili su zaista izazovne zadatke: dok su neki od njih imali zadatak da nacrtaju reklamni poster, drugi su se našli u ulozi dizajnera za ikonu aplikacije video-igrice. Moramo priznati – odlično su se snašli!

Jedva čekamo da vidimo da li će naši stariji osnovci uspeti da premaše ovoliku šarolikost i kreativnost!