Life Skills program: Bezbednost na internetu kao preduslov najsavremenijeg obrazovanja

/ / Blog, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII, Životne veštine / 27.03.2023

Učili smo kako da ostanemo sigurni i zaštićeni u onlajn-svetu

U ponedeljak, 20. marta, učenici viših razreda Savremene osnovne škole imali su priliku da se pridruže direktoru i profesoru programiranja Srednje škole za informacione tehnologije Nikoli Dragoviću i da na radionici „Bezbednost na internetu” nauče sve one stvari koje se ne uče u školi, a trebalo bi!

Svedoci smo brzih promena i inovacija u digitalnom svetu. Tehnološke inovacije nam omogućavaju da do novih znanja i veština dođemo samo jednim klikom, ali i da sa prijateljima i porodicom komuniciramo vrlo lako, čak i kada su kilometrima daleko. Međutim, koliko smo zaista sigurni i zaštićeni u onlajn-svetu?

Bezbednost na internetu

Učenici viših razreda Savremene osnovne škole stekli su vredne veštine na ovoj radionici – naučili su kako da detektuju sajbernasilje, kako da se od njega odbrane, ali i kako da zaštite svoje lične podatke i podatke svojih bližnjih.

Raduje nas što će upravo naši učenici prenositi ova znanja svojim vršnjacima i mlađim učenicima, jer imamo istu ideju – sigurna sredina je preduslov za najsavremenije obrazovanje, čak i u virtuelnom okruženju!