Life Skills Programme – ko se boji vatre još?!

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Life Skills, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII, Životne veštine / 13.12.2022

Life Skills Programme – ko se boji vatre još?!

U Savremenoj održana radionica na temu zaštite od požara

Osnovna škola „Savremena” zaista nudi znanja i veštine koji se ne uče nigde drugde, a važni su za život – zato i jeste stvarno drugačija!

U četvrtak, 8. decembra, učenici su se družili sa Minom Milosavljević, saradnicom za zaštitu od požara i vanredne situacije, koja nas je naučila kako da se ponašamo odgovorno i sprečimo da dođe do požara, ali i kako da se ponašamo u vanrednim situacijama, koga da pozovemo i kako da reagujemo u slučaju da se požar ipak dogodi.

Naučili smo da postoje veoma strogi zakoni koji sprečavaju da do požara uopšte dođe, ali smo shvatili i da su požari veoma česti, te se zato ne smemo igrati šibicama, upaljačima, vatrometom i kućnim uređajima koji mogu dovesti do požara.

Videli smo kako izgleda zidni hidrant i naučili da se posebnim prahom gasi požar, pomoću ručnih aparata za gašenje požara.

Ako do požara ipak dođe, shvatili smo da je vrlo bitno da pratimo instrukcije i uputstva, da pozovemo vatrogasce putem broja telefona 193 i da se sigurno evakuišemo.

Zahvaljujemo Mini na ovoj kreativnoj radionici koja nas je naučila kako da budemo bezbedni, pa sada možemo slobodno reći – ko se boji vatre još?!