Life Skills Programme – Savremeni učenici stekli veštine koje spašavaju život

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Life Skills, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII, Životne veštine / 26.12.2022

Life Skills Programme – Savremeni učenici stekli veštine koje spašavaju život

Zahvaljujući volonterima Crvenog krsta, učenici su naučili šta je prva pomoć

Krajem decembra učenici Savremene osnovne škole stekli su možda najkorisnije životne veštine. Zahvaljujući volonterima Crvenog krsta, mališani su naučili šta je prva pomoć, kako je pružiti i na koji način možemo nekome spasiti život.

Deca sada znaju da se prva pomoć sastoji od niza aktivnosti koje možemo preduzeti na mestu nesreće kako bismo nekome spasili život ili sprečili dalje pogoršanje povreda i zdravlja. Prva pomoć se razlikuje od stručne medicinske pomoći, koju pružaju lekari, jer svako može naučiti da je pruži.

Kada se ne može odmah obezbediti medicinska pomoć jer u blizini mesta nesreće ne nailazimo na lekare, naši savremeni đaci znaju šta treba da učine: znaju kako da uspostave rad srca, da daju veštačko disanje i da previju ranu ili privremeno saniraju povredu.

Ovom prilikom zahvaljujemo Crvenom krstu sa Novog Beograda, a našim učenicima želimo da poručimo:

„Čovek postaje velikan shodno stepenu na kojem radi za dobrobit drugih ljudi.”

(Mahatma Gandi)