Life Skills Programme: Šta kažemo kada ne govorimo rečima?

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Kreativna učionica, Life Skills, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII, Životne veštine / 30.11.2022

Life Skills Programme: Šta kažemo kada ne govorimo rečima?

Nastavljamo da razvijamo veštine komunikacije!

Učenici viših razreda Osnovne škole „Savremena” uživali su sa edukatorom Biljanom Manić na radionici čija je tema bila „Šta kažemo kada ne govorimo rečima, već govorom tela, gestovima i mimikom?”

Učenici su ovom prilikom naučili različite stilove komunikacije, ali i to kako različiti ljudi prihvataju informacije – da li su bitni glas i govor kada je neko auditivni tip ili mimika, gestikulacija i vizuelni prikaz kada je neko vizuelni tip. Sve to su naši učenici savladali na ovoj radionici kako bi unapredili svoje veštine komunikacije.

Nakon što su naučili da se različite informacije mogu preneti na različite načine različitim ljudima, naši savremeni đaci su prionuli na temu „Koje su to veštine uverljive prezentacije?” Shvatili su da se veštine uverljive prezentacije koriste ne samo kada se prezentuje rad pred drugarima iz odeljenja već i u svakodnevnoj komunikaciji – sa drugarima van škole, roditeljima i nastavnicima.

Savremeni program životnih veština – Life Skills Programme – obogatio je iskustvo naših učenika i na zanimljiv način im predstavio zašto su veštine komunikacije važne za lični i profesionalni razvoj svakog pojedinca.