Multidisciplinarni časovi u Savremenoj za zabavnije učenje

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 14.06.2022

Multidisciplinarni časovi u Savremenoj za zabavnije učenje

Ugledni časovi sa učenicima trećeg i četvrtog razreda

Ugledni časovi u našoj školi su pravi mali praznik za sve. Učenici uživaju u multidisciplinarnom pristupu nastavi, učiteljice izlaze iz uobičajenog okvira predavanja, a ostali nastavnici i stručni saradnici upijaju sve blagodeti ovog vida inovacija.

Za učenike trećeg i četvrtog razreda ovo su poslednji ugledni časovi za ovu godinu. Zato su se učiteljice potrudile da sve protekne na stvarno drugačiji i zabavan način.

Učiteljica Branka Đurović održala je ugledni čas iz matematike i učenici su u bajci o tri praseta nailazili na razne matematičke probleme, koje su morali da rešavaju.

Najčešće su to bili zadaci u kojima su morali da reše jednačine sa jednom nepoznatom i proporciju kako bi izračunali odnos cena neophodnih da kupe razne stvari ne bi li pomogli prasićima iz bajke u nevolji.

U realizaciji ove sjajne metode učiteljici Branki Đurović pomogle su koleginice Maja Matić i Nevena Božić, koje su imale kreativne kostime i sjajno glumile. Ceo čas bio je preplitanje glumačkih skečeva učiteljica i učeničkog rešavanja zadataka. Svi su se sjajno zabavili, a učenici su upešno savladali velike matematičke izazove.

Spoj tradicionalnih i inovativnih metodičkih pristupa čini nastavni proces u Savremenoj raznovrsnim, bogatim i podsticajnim

Ugledni čas kod učiteljice Branke Milićević bio je pravo osveženje, jer niko od prisutnih nastavnika do samog kraja nije bio siguran koje sve oblasti obuhvata ovaj čas. U fokusu je bila tema prirode i društva, ali s obzirom na jezičke i matematičke veštine koje je trebalo da upotrebe učenici, ovaj čas je zahtevao znanja iz raznih predmeta.

Učenici su bili podeljeni u grupe, a zahvaljujući smeni tematskih zadataka bili su izloženi pravoj „eksploziji” znanja.

Zahvaljujemo našim učiteljicama, koje, osim što su izuzetno posvećene, imaju i dugogodišnje iskustvo, na ovim neverovatnim časovima, u kojima uživaju i deca i svi prisutni nastavnici.