Najslađi Life Skills program do sada!

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 21.03.2023

Najslađi Life Skills program do sada!

Kuglice od čokolade i plazme u domaćoj radinosti

Program životnih veština Osnovne škole „Savremena” odveo nas je do školske trpezarije, gde smo dan zasladili raznim đakonijama koje su napravili naši najmlađi učenici.

Kada smo ih pitali šta mora da ima u sastavu njihov omiljeni slatkiš, skoro uglas su povikali: „Čokoladu, mleko i plazmu!” Morali smo da odgovorimo na njihov zahtev, pa smo prionuli na pravljenje najslađih kuglica od čokolade i plazme.

Prvo smo u šerpicu stavili 125 grama margarina, 250 mililitara mleka, 100 grama šećera i 3 reda čokolade za kuvanje. Kada se sve dobro skuvalo, dodali smo 300 grama plazme i mešali dok se nismo umorili. Ostavili smo smesu da se ohladi, a u međuvremenu smo uživali u domaćim princes krofnicama, koje smo obogatili filom od vanile i šlagom. Nemojte zameriti što nismo mogli da sačekamo da krofnice upiju fil, ali zaista su bile primamljive!

Taman kad se fil ohladio, pravili smo čokoladne kuglice i ukrašavali ih po želji plazmom ili kokosom. Napravili smo mnogo kuglica, ali nismo sve pojeli – neke smo stavili u šarene kalupe i poneli da se pohvalimo roditeljima i drugarima.

Ove aktivnosti su nam pomogle da naučimo nove veštine i da se upoznamo sa osnovama kuvanja. Osećaj zadovoljstva kada napravite nešto ukusno je nezamenljiv, a naše nove veštine su sada – stvarno drugačije!