Ne propustite besplatan „Porodični dan” u Savremenoj: Druženje za decu i roditelje

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, V-VIII / 12.11.2019

U subotu, 16. novembra, od 10 do 13h, u prostorijama Savremene osnovne škole na Novom Beogradu, Omladinskih brigada 86, održaće se prvi „Porodični dan”, na kome je zagarantovana odlična zabava za celu porodicu.

„Porodični dan” je namenjen deci uzrasta od 5 do 12 godina i njihovim roditeljima, koji će zajedno učestvovati na edukativnim i kreativnim radionicama.

Šta vas očekuje na velikom „Porodičnom danu”?

Na ovom „Porodičnom danu” u Savremenoj deca i njihovi roditelji imaće priliku da učestvuju na edukativnim i kreativnim radionicama, na kojima će se zaigrati sa robotima, rešavati zanimljive matematičke zadatke, zakoračiti u svet programiranja, a pomoću VR naočara obići će daleke zemlje, pa i Mars! Radionica na kojima će se deca predškolskog uzrasta, školarci i njihovi roditelji oprobati i zabaviti su:

• Pokrenimo robota;
  • Zabavne matematičke igre;
  • Radionica crtanja i slikanja „Kreativna ruka”;
  • „Muzikaonica” – muzička radionica;
  • IT kids – kreiranje prvih igrica;
  • Govorno-jezička stimulacija „Deca od reči”;
  • Psihodramska radionica „Moć igre”;
  • VR edukativna radionica;
  • „Sportić” – fizičke aktivnosti;
  • Kahoot kviz: Prepoznaj bajku.

Kreativne radionice za podsticanje talenata

Zabava kroz „Muzikaonicu”, radionicu crtanja i slikanja, i „Sportić” je zagarantovana, a na ovim radionicama kod mališana se podstiču i kreativnost i razvoj talenata. Imaće priliku da isprobaju i usvoje različite likovne tehnike, a u svetu muzike upoznaće se sa osnovnim muzičkim elementima.

Na ovim radionicama deca uče da svoj unutrašnji svet prikažu kroz umetnost, a ono što je najbitnije jeste da se prepoznaju talenti od najranijeg detinjstva, što se u Savremenoj kroz nastavne i vannastavne aktivnosti među mališanima svakodnevno uočava.

Specijalno za roditelje – savetovalište i procena afiniteta deteta

Pored zajedničkih radionica, roditelji će moći da pogledaju edukativne filmove, da učestvuju na zanimljivim predavanjima i da od psihologa i logopeda dobiju odgovore na sva pitanja u vezi sa:

• celokupnim razvojom deteta;
  • odrastanjem;
  • školovanjem.

Takođe, posebnu zanimljivost i inovaciju predstavlja psihodramska radionica „Moć igre”, u kojoj će deca i roditelji zajedno učestvovati. Pored toga, roditelji će za sve što ih zanima iz oblasti razvoja dečjih talenata i afiniteta moći da pitaju stručnjake u toj sferi.

Prijavite se za nezaboravan „Porodični dan” u Savremenoj

Organizatori ove manifestacije su Savremena osnovna škola i SPONE Sistem Stimulacije, program za decu i roditelje koji kroz međusobno povezivanje i multidisciplinarnu saradnju profesionalaca realizuje društveno korisne projekte.

Roditelje i njihovu decu očekuju zanimljive aktivnosti i radionice na prvom „Porodičnom danu” u Savremenoj na Novom Beogradu! Broj mesta je ograničen, a prijava je potpuno BESPLATNA! Prijavite se i obezbedite svoje mesto na vreme!