Neobičan čas srpskog u Savremenoj

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Kreativna učionica, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 29.09.2022

Neobičan čas srpskog u Savremenoj

U Savremenoj su kreativni i profesori i učenici

Koristimo svaku priliku da učenicima dočaramo kako je sve što se uči u školi važno i primenjivo u svakodnevnom životu i da svakodnevicu obogatimo čarolijom detinjstva. Jedan čas srpskog jezika mnogi učenici će uvek pamtiti ne samo po tome što su na njemu učili da se lepo izražavaju već i po tome što su saznali zanimljive stvari o svojim drugarima.

Savremeni drugaci imali su jedan poseban zadatak iz nastave srpskog jezika. Učiteljica ih je zamolila da na čas donesu nešto što je njihova omiljena uspomena iz detinjstva, pa su razgovarali o uspomenama i svako je imao priliku da ispriča lepe trenutke koji ga vezuju za predmet koji je doneo.

Nizale su se zanimljive priče, od kojih bismo sigurno mogli da napišemo i posebnu knjigu. Neko je doneo cipelice u kojima je prohodao, neko svoje ćebence, neko omiljenu igračku, a bilo je i igračaka koje su zabavljale čitave generacije u jednoj porodici, stare po 40 i više godina.

Ovako inspirativan i kreativan čas srpskog jezika pružio je učenicima priliku da se izraze i da se međusobno bolje upoznaju i povežu. Kroz priče o predmetima koji su im dragi, deca su ujedno saznavala šta je kome važno i kakve igre ko voli.

U Savremenoj uvek posebnu pažnju obraćamo na odnose između profesora i učenika, kao i između samih učenika, jer deca najbolje i najlakše usvajaju znanje kada osećaju da su prihvaćena, da pripadaju negde i da imaju podršku ljudi oko sebe.