Rekreativna nastava Vrnjačka Banja

Nezaboravan provod Savremenih osnovaca na rekreativnoj nastavi u Vrnjačkoj Banji

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 11.04.2022

Napunili smo baterije i puno toga naučili

Učenici mlađih razreda vratili su se sa rekreativne nastave puni utisaka, osmeha, dogodovština i lepih priča koje će se jednog dana pretvoriti u divne uspomene. Napunili su baterije i spremni su i orni za rad i školske obaveze koje ih očekuju.

Rekreativna nastava za decu predstavlja jednu od omiljenih avantura u kojoj stiču iskustva o životu u zajednici, postaju samostalnija, doživljavaju lepe stvari i usvajaju nova znanja putem učenja, igre i zabave.

Savremenim učenicima rekreativna je pružila priliku da se odmore, rekreiraju i uživaju na otvorenom i svežem vazduhu

Na putu ka glavnom odredištu svratili su do manastira Žiča. Saznali su ko je manastir sagradio, kada je nastao i da postoji uverenje da je naziv dobio po žitarici, žitu. Nakon priče o manastiru učenici su obišli njegovo predivno uređeno dvorište i fotografisali se za uspomenu.

Put su dalje nastavili ka Vrnjačkoj Banji i smestili se u hotel „Breza”.

Narednih dana savremeni osnovci su obišli Vrnjačku Banju, njene prelepe parkove i sve glavne izvore lekovitih voda koje se koriste za terapiju: Topla voda, Snežnik, Slatina, Jezero.

Jedan dan su odvojili za planinu Goč, gde su posetili čuveno jezero Selište, šetali se prostranim livadama planine i uživali u njenim prelepim pejzažima.

Dan pre povratka za Beograd obišli su i manastir Ljubostinja i saznali da je to prvi ženski manastir, zadužbina knjeginje Milice. Prema predanju, knjeginja je prvi put na ovom mestu ugledala kneza Lazara i između njih se tada rodila obostrana ljubav. Jedno od uverenja jeste da je manastir upravo po tome dobio ime.

Tokom posete Vrnjačkoj Banji učenici su se družili i uživali u njenim prirodnim lepotama, a poslužilo ih je i lepo vreme. Verujemo da su sa ovog putovanja poneli lepe uspomene koje će dugo pamtiti.

Druženje na rekreativnoj

Rekreativna nastava je vrlo važna u procesu osamostaljivanja dece

Deca tokom rekreativne nastave sklapaju i neguju prijateljstva, uče se socijalnim veštinama i kako da se izbore za sebe, formiraju zdravo samopuzdanje, stiču iskustvo o životu u zajednici, usvajaju nova znanja, razvijaju osećaj prema prirodi i uče se o važnosti zaštite životne sredine.

Srećni smo što su učenici uživali i što su se vratili puni utisaka.