Ni Rim nije izgrađen za jedan dan – ali savremeni solarni sistem jeste!

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 10.01.2023

Ni Rim nije izgrađen za jedan dan – ali savremeni solarni sistem jeste!

Timski do sunčevog sistema

Časovi engleskog jezika u Savremenoj osnovnoj školi još jednom su pokazali da se uz zabavu uči najbolje.

Učenici IV razreda Kombinovanog programa su iz predmeta English as a Second Language naišli na lekciju koja zaista može da zbuni – „Mercury, Saturn, dwarf planets, dozens of moons and millions of stars”. Zar je Mesec satelit? Kakva je to patuljasta planeta? I još na engleskom.

Naši učenici su sa nastavnicom Katarinom Bilali bili domišljatiji – šta se dobije kada se pomešaju stiropor, vodene boje, vata, čačkalice i štapići? Pa, najsavremeniji solarni sistem!

I dok solarni sistemi nastaju nakon nekoliko milijardi godina, našim učenicima je bio potreban samo jedan dvočas engleskog jezika na Kombinovanom programu. Seckali smo, lepili smo, pravili smo, ali i učili sve one teške reči na engleskom jeziku.

Ipak, svima nama je najinteresantniji deo ovog projekta bio užitak u timskom radu i odličnoj organizaciji naših đaka četvrtaka. Da li se i vama dopadaju plodovi našeg kreativnog rada?