Izlet savremenih osnovaca u prirodi

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 31.05.2022

Nove istraživačke avanture savremenih osnovaca

Obilazimo prirodu i uživamo u njenoj lepoti

Priroda će uvek biti magično mesto za odmor, ali ne zaboravimo ni da je i idealno mesto za edukaciju, učenje i bavljenje sportom. Pred kraj jedne uzbudljive školske godine savremeni sedmaci su obišli prvo nautičko selo u Srbiji, a učenici šestog razreda Avalu.

Bliskost savremenih učenika sa životnom sredinom je veoma važna i Savremena sa pravom nosi epitet „zelene” škole. Učenici, ali i zaposleni u Savremenoj imaju ekofrendli orijentaciju i posebno prilagođenim časovima doprinose očuvanju i poboljšanju životnog okruženja celokupnog društva.

Boravak u prirodi na ovim izletima služi da učenici nauče da nikako ne smeju izgubiti vezu sa njom.

Učenici sedmog razreda posetili prvo nautičko selo u Srbiji

U Boljevcima, na levoj obali reke Save, na 35 km uzvodno od Beograda, smešteno je prvo nautičko selo u Srbiji – Nautičko selo „Biser”, koje predstavlja idealno mesto za izlete, odmor i rekreaciju.

Savremeni učenici kao veliki ljubitelji sporta zaigrali su odbojku i fudbal, uživali u predivnom sunčanom danu i prošetali se prelepo uređenim ambijentom.

Nezaboravan provod i uživanje u sportsko-rekreativnom danu na Avali

Uz edukativne priče učenici su se šetali, igrali sportske igre, istraživali floru i faunu Avale i uživali sa svojim drugarima i nastavnicima u divnoj prirodi na čistom vazduhu. Aktivnosti u prirodi su pažljivo birane i, pored razonode, imaju još jedan dugoročan cilj – kroz igru deca uče bolje i pripremaju se za učenje u školi. Uz to, podstiču kreativnost i maštu, kao i snalažljivost u rešavanju problema, a na taj način mališani stiču veće samopouzdanje, što dolazi do izražaja u interakciji.