/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 06.12.2021

O saobraćaju smo učili kroz laganu šetnju

Ostalim učesnicima nismo predstavljali smetnju

Kada je pravo vreme naučiti decu osnovnim pravilima saobraćaja? U najranijem uzrastu! Što pre nauče pravila saobraćaja, bolje po njih. Od izuzetne je važnosti da deca što ranije nauče kako da prepoznaju opasne situacije i kako da se, u skladu sa njima, ponašaju.

Zabavno-edukativan čas o saobraćaju je drugacima pružio priliku da postanu svesni kako u saobraćaju treba biti obazriv, ali isto tako steknu sigurnost u sebe i shvate da pravila saobraćaja nisu strašni bauk, već da su korisna i, ukoliko se poštuju, čuvaju bezbednost svih ljudi.

KROZ PESMU SE PRAVILA LAKŠE PAMTE

Prema originalnoj pesmi koju su učenici osmislili sa svojom učiteljicom možete zaključiti da je II-3 naučilo ko su sve učesnici saobraćaja, šta je to saobraćaj, kako se treba pravilno kretati po trotoaru i kako preći ulicu.

Odeljenje II-3 je izašlo na ulice gradske
I napokon je skinulo svoje maske.

O saobraćaju smo učili kroz laganu šetnju
Ostalim učesnicima nismo predstavljali smetnju.

Kretali smo se po trotoaru, kao što pravila i kažu
Slušali smo i učiteljicu, tako nam obaveze nalažu.

Prelazak preko pešačkog prelaza je bio lak
A osećaj da smo naučili pravila o saobraćaju mnogo je jak.

Semafor jedan, drugi i treći
Ponos u nama je bio sve veći.

IGRA I PONAVLJANJE ZA BOLJU KONCENTRACIJU KOD DECE U SAOBRAĆAJU

Dečje vidno polje i percepcija nisu isti kao kod odraslih osoba. Budući da je dete manje, često vidi i primećuje manje događaja oko sebe. Koncentraciju mu lako može prekinuti i najmanja sitnica. Zato je važno sa decom vežbati koncentraciju. Srećom, Savremena je stvarno drugačija škola čiji su časovi 100% zanimljivi i drže pažnju kod učenika, što rezultira boljim opažanjem, slušanjem i usvajanjem znanja.

Naučeno je potrebno ponavljati. Zato su učenici osmislili pesmicu i na taj način će se ponavljanjem pesmice uvek prisetiti ovog časa i naučenog i osećaće se sigurnije u saobraćaju.