Obeležen Svetski dan poezije u Savremenoj

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 30.03.2022

Obeležen Svetski dan poezije u Savremenoj

Uživali smo u recitovanju i čitanju

Povodom Svetskog dana poezije, u Savremenoj je organizovan niz aktivnosti. Održano je školsko takmičenje recitatora, za koje su naročito bili zainteresovani učenici mlađeg uzrasta, jer savremeni učenici uživaju u čitanju, recitovanju i diskutovanju o delima. Kroz poeziju oni razvijaju svoje kognitivne i govorne sposobnosti koje im pomažu da učestvuju u raspravi i iskažu svoje mišljenje i emocije.

Veoma je važno da se ljubav prema čitanju i poeziji razvija od najranijeg detinjstva i da se navika čitanja zadrži tokom celog života zbog svih benefita koje donosi. Raduje nas to što Savremeni učenici vole poeziju i što su sa puno entuzijazma učestvovali u takmičenju recitatora.

Stručni žiri, u sastavu nastavnica srpskog jezika i književnosti Marine Gave i Marije Šaponjić, imao je tešku odluku pred sobom jer ih je veliki broj učenika oduševio.

Najbolja u mlađem uzrastu bila je Antonina Tufegdžić, a od starijih Maša Pašić. Izdvojile su se svojim izuzetnim talentima, dobrim odabirom pesme, ali i posvećenim uvežbavanjem govorenja poezije. One će nas predstavljati na opštinskom takmičenju recitatora.

Osim kvalifikovanih učenica, na takmičenju su bili sjajni i Konstantin Petrović i Zara Zečević, a posebne pohvale za sugestivnost u govoru pripale su Nađi Otanjac i Dariji Denisovoj.

Osim održanog takmičenja recitatora, imamo još jednu lepu vest. Naša učenica Milica Trikić poslala je svoju poeziju na konkurs „Zapesničimo”, koji je povodom Svetskog dana poezije organizovala SŠ „Sveti Ahilije” iz Arilja.

Svim našim takmičarkama, velikim ljubiteljkama pozije, želimo sreću!

Virtuelni čitalački klub Savremene

Ovaj dan će se pamtiti i po izložbi poezije naših učenika u holu škole. Još jedan sjajan projekat koji su učenici pokrenuli sa nastavnicama srpskog jeste virtuelni čitalački klub Savremene. Ideja je da se na Instagram postovima objavljuju učenički radovi, noviteti iz sveta književnosti, ali i pozivi za različite literarne konkurse. Pozivamo vas sve da nas zapratite na Instagramu pod nazivom reading_club_savremena.

Savremena je stvarno drugačija jer koristimo moderno kako bismo očuvali tradiciju i ljubav prema čitanju.