Obeležili smo Evropski dan jezika kreativno i radno

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 29.09.2022

Obeležili smo Evropski dan jezika kreativno i radno

Lepotu i značaj stranih jezika otkrivali smo kroz kreativne radionice

Učenici Savremene osnovne škole obeležili su Evropski dan jezika kroz različite aktivnosti i praktičan rad na časovima stranih jezika. Kako bismo podigli svest o lepoti i važnosti znanja jezika, ukazali smo na činjenicu da je učenje jezika ne samo prirodna ljudska potreba već i pravo svih ljudi.

Učenici šestog razreda su na časovima Kembridž programa sa nastavnicom Tanjom Kocić kroz projektni zadatak naučili pozdrave na nekoliko stranih jezika i tako imali prilike da osete ritam i melodiju različitih jezika. Sve nove reči zapisali su na hameru kako bi im u učionici ostale kao podsetnik i inspirisale ih da nastave da otkrivaju lepotu stranih jezika.

Na časovima srpskog jezika i književnosti učenici sedmog i osmog razreda bavili su se porodicama jezika. Budući da je osmacima to ujedno i lekcija iz istorije jezika, na ovom projektu su proširili već stečeno znanje. Bilo je zanimljivo tražiti zajedničke osobine jezika koji pripadaju istim jezičkim grupama.

U produženom boravku učenici drugog razreda imali su zadatak da nacrtaju zastave određenih država i da nauče da se predstave na tom jeziku. Osim toga, govorili su i o državama koje su do sada posetili i izražavali utiske o jezicima koje su tamo čuli.

Evropski dan jezika u našoj školi obeležen je kreativno i multidisciplinarno, a naši učenici se upravo takvim časovima najviše raduju!