Obeležili smo Međunarodni dan tolerancije

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 01.12.2022

Obeležili smo Međunarodni dan tolerancije

Kroz niz kreativnih radionica podsetili smo se suštinskih vrednosti

Međunarodni dan tolerancije u Savremenoj smo obeležili multidiciplinarno, u svakom razredu na drugačiji način. Nastavnici su tog dana povezivali gradivo sa vrednostima kao što su pravo na različitost i sloboda govora kroz razne kontekste kako bi učenici shvatili da to nisu samo apstraktni pojmovi, već i važni principi koji čine naš život kvalitetnijim, a svet boljim.

Stariji razredi su na časovima odeljenjskog starešine imali priliku da pokažu svoje veštine debatovanja razmenjujući mišljenja o važnosti tolerancije za zajednicu. Osmaci su, kao najstariji učenici, diskutovali na temu slobode izražavanja, kao i o bitnim pitanjima različitosti. Podsticali smo ih da iznose različite stavove i odnose se sa poštovanjem prema svim učesnicima u razgovoru i time neposredno, u praksi i na ličnom primeru, pokazali šta znači uvažavati i tolerisati razlike u mišljenju.

Sa mlađim đacima smo se kroz kreativne radionice dotakli svih važnih aspekata slobode govora i prava na različitost. Đaci su crtežima i pesmama sa lakoćom izrazili svoje viđenje tolerancije, a nastavnici su ih podstakli da kroz primere iz svakodnevnog života promisle o tome šta podrazumeva tolerancija.

U Savremenoj veliku pažnju poklanjamo sveobuhvatnom razvoju dece kao aktivnim članovima društva. Negujemo njihove emocionalne i socijalne kompetencije sa istom pažnjom kao i njihov akademski i intelektualni potencijal.