Održan „FIRST LEGO League Explore” u Savremenoj

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 11.01.2023

Održan „FIRST LEGO League Explore” u Savremenoj

Zabavom od LEGO kockica do robota

U decembru je održan „FIRST LEGO League Explore” u Savremenoj osnovnoj školi. Učestvovalo je ukupno 12 ekipa iz cele Srbije, od kojih su dve ekipe – „GameChangers1” i „Legovići” – iz Savremene.

Ideja festivala „FIRST LEGO League Explore” je da kroz STEM način učenja deci približi svet robotike i tehnologije i ujedno ih nauči kako da kritički razmišljaju i timskim radom ostvare upečatljive rezultate. Ovog puta događaj su upotpunili didaktički materijali LEGO Education SPIKE Essential, WeDo Set i Explore Set. Kombinacijom električnih i neelektričnih delova učesnici su kreirali uzbudljiva motorizovana rešenja.

Svečanom otvaranju festivala prethodile su višemesečne pripreme i razmene ideja. Svoje veštine dizajniranja i konstrukcije ekipe su po tačno određenom vremenu i redosledu predstavljale sudijama „Radoznalcima”.

„Radoznalci” su, kao što im samo ime govori, želeli da znaju što više o tome kako je proticao rad na projektu – od dana preuzimanja materijala do dana festivala. To je ujedno bila i sjajna prilika da mladi učesnici na upečatljiv način podele svoja iskustva i idejna rešenja.

Ceo događaj za učesnike i goste festivala upotpunili su robo radionice, vožnje Starshipom, karaoke, šarene krofne sa LEGO logom, izložba LEGO kocaka i kutak za najmlađe.

Svečanim zatvaranjem i dodelom medalja za sve pobednike toga dana zaokružen je ovaj predivan dan, a otvorena su i vrata našim učenicima da učestvuju na festivalu „FIRST LEGO League Explore” u Sloveniji 2023!