Takmičenje iz srpskog jezika, koju organizuje Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Društvo za srpski jezik i književnost Srbije, ima dugu tradiciju kod nas. Kriterijumi su i dalje na veoma visokom na nivou, uprkos godinama pandemije i otežanim uslovima rada u nastavi. Zbog svega toga, uspeh naših učenica i nastavnika čini da se kao škola osećamo izuzetno važno i počastvovano!
Za takmičenje su se spremale sa svojom nastavnicom Marijom Šaponjić. Vrednim radom, ali i ogromnom ljubavlju prema predmetu, učenice su uspele da nadmaše preko 70 takmičara iz drugih novobeogradskih osnovnih škola! Malo je reći da smo ponosni na njih!
Gradsko takmičenje održaće se 2. aprila, želimo im svu sreću da i tamo pokažu svoje znanje!
RAZVIJANJE TAKMIČARSKOG DUHA KOD DECE
Deca se kao i odrasli razlikuju prema karakteru i na raznorazne načine reaguju na takmičarsku atmosferu. Kod nekih se javljaju trema i strah da li će uspeti da svoje znanje pokažu dok su drugi željni takmičenja i dokazivanja.
Savremeni osnovci vole takmičenja i tokom njih uživaju u energiji znanja i druženja sa svojim vršnjacima iz drugih škola. Hrabri su i jedni druge podstiču na uspeh. Veliku zahvalnost duguju i nastavnicima i učiteljima Savremene koji im pružaju podršku i uče ih kako da postanu najbolja verzija sebe, kako da zacrtaju realne ciljeve i ostvare ih.