OŠ ,,Savremena” priključila se akciji sadnje drveća Fondacije 1% pod nazivom ,,Drvo za budućnost”

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Učionica bez zidova, Uncategorized, V-VIII, Životne veštine / 26.12.2022

Posadili smo 11 stabala Jasena

Učenici naše škole imali su priliku da posade po drvo jasena za svako odeljenje mlađih razreda. Ukupno je posađeno 11 jasena na novobeogradskoj strani savskog keja preko puta Beograda na vodi.

Po dva predstavnika svakog odeljenja mlađih razreda učestvovalo je u sadnji. Imali su priliku da odaberu drvo za svoje odeljenje, na koje su okačili kolut sa natpisom odeljenja i škole. Pored toga učenici su zemljom i vodom sadili drvo. Učenici su veoma uživali u ovoj akciji, bili su oduševljeni mogućnošću da sami koriste lopate i sade svoje drvo. Pored toga neki od njih naučili su i pesmu Jovana Jovanovića Zmaja ,,Sadi drvo” koju su recitovali za vreme sadnje.

Na ovaj način Osnovna škola “Savremena” kod svojih učenika razvija svest o ekologiji i važnosti drveća i šuma za očuvanje vazduha, kao i za doprinos životnoj sredini. Komentari učenika nakon akcije bili su da jedva čekaju narednu sličnu inicijativu kako bi mogli da učestvuju u tome.

Kroz ovu akciju kod učenika se razvija kompetencija za saradnju ali i kompetencija za odgovoran odnos prema okolini. U Savremenoj posebno pažnju poklanjamo razvoju ekološke svesti kako svakodnevno u nastavi tako i u ovakvim akcijama.