Priređena svečanost u čast učenika osmog razreda

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 05.07.2023

Priređena svečanost u čast učenika osmog razreda

Obeležavanje uspešnog završetka školovanja naših osmaka

Tradicionalno na Vidovdan učenicima osmog razreda, našim malim maturantima, dodeljena su svedočanstva, kao i nagrade najuspešnijim učenicima – đaku generacije, ponosima generacije i nosiocima Vukove diplome. Dodeljene su i Dositejeve diplome, kao i nagrade za učenike koji su ostvarili uspeh na takmičenjima.

U prelepom ambijentu školskog dvorišta Osnovne škole „Savremena” upriličena je svečanost. Roditelji su sa nestrpljenjem čekali da razredne starešine prozovu njihovu decu kako bi preuzela svedočanstva i uverenja o završetku osnovne škole. Pozdravnu reč na samom početku imala je Milena Tarbuk, direktorka škole, koja je sa radošću pozdravila sve prisutne i najavila ceo događaj.

Učenici, odeveni u svečane uniforme – toge, sa ponosom su izlazili iz škole na poziv svog razrednog starešine, koji je svakog učenika najavljivao na autentičan način. Najava učenika bila je u vidu prisećanja anegdota iz đačkog života i vremena provedenog u školi. Izlasci učenika na binu bili su praćeni aplauzom, a i suze radosnice nisu izostale.

Najvećim aplauzom ispraćen je naš đak generacije, Siniša Petrović Josimović, učenik odeljenja VIII-2. Osim izuzetnog uspeha na redovnoj nastavi i prosečne ocene odličan na kraju svakog završenog razreda osnovne škole, Siniša je osvajao brojne nagrade na takmičenjima, a najveći uspeh ostvario je na ovogodišnjem republičkom takmičenju iz biologije. Odeljenje VIII-2 bogato je za još jednog nosioca Vukove i Dositejeve diplome, a to je učenica Ana Ljuština, koja je pored svih petica tokom školovanja odlikovana i za sjajna zalaganja iz fizike. Andrej Bovduj je učenik koji je dobio Dositejevu diplomu za osvojeno mesto na državnom takmičenju iz robotike.

Učenici odeljenja VIII-1 koji su proglašeni za ponos generacije, a takođe su i nosioci Vukove i Dositejeve diplome jesu Filip Perišić i Aleksa Rikić. Oni su se istakli na takmičenjima iz robotike, francuskog i engleskog jezika. Odeljenje VIII-1 bogato je za još dva nosioca Vukove i Dositejeve diplome, a to su Lilita Milčić i Vuk Virić. Učenica Lilita je ostvarila sjajan uspeh na međunarodnom takmičenju iz engleskog jezika, a postigla je uspeh i iz srpskog jezika, dok je učenik Vuk Virić postigao uspeh iz robotike. Učenik odeljenja VIII-1 koji je odlikovan Dositejevom diplomom za izuzetan uspeh iz fizike je Andrej Ranković.

Direktorka škole je uručila nagrade najuspešnijima, čestitala svim učenicima završetak osnovne škole i poželela im uspeh u daljem školovanju.

Druženje je nastavljeno uz fotografisanje i neizostavno bacanje kapica. Nazdravljanje uz dečji šampanjac bio je momenat zasluženog opuštanja i razmene dobre energije.

Radujemo se ovakvim završecima i verujemo da ćemo iznedriti još mnogo generacija koje će biti naš istinski ponos.