Prva generacija učenika proslavila završetak četvrtog razreda u našoj školi

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 16.06.2023

Prva generacija učenika proslavila završetak četvrtog razreda u našoj školi

Vesela završna svečanost: pesma, svirka i predstava obeležile kraj školske godine

U utorak, 13. juna, proslavljena je završna svečanost koju su priredili učenici 4. razreda naše škole. Ovo je bio poseban trenutak naročito jer je reč o prvoj generaciji đaka upisanih u Savremenu osnovnu školu.

Završna svečanost je bila i lep povod da učenici naprave retrospektivu svog školovanja – od trenutka upisa do završetka 4. razreda. Vesela i razigrana atmosfera ispunila je prostor i mališani su se opraštali od svojih učiteljica uz pesmu i svirku.

Dok je hor entuzijastično pevao, neki učenici su pokazali svoje recitatorsko umeće, kako u samostalnoj izvedbi, tako i u duetu. Jedna grupa đaka je sa nastavnikom svirala gitaru, a roditelji su sa ponosom snimali i fotografisali ove trenutke. Izvedena je i kratka predstava, koja je oduševila sve prisutne.

Pred kraj svečanosti budući petaci su iskazali zahvalnost svojim učiteljicama za pruženo znanje i podršku, poklonivši im buket cveća. Ovaj momenat zabeležen je zajedničkom fotografijom, koja će sigurno ostati dragocena uspomena.

Završna svečanost je još jedan dokaz da naša škola uspešno ispunjava svoju misiju – učenici sa osmehom dolaze u školu i pripremaju se za nove izazove. Izrazi zadovoljstva na licima roditelja i ponosni aplauzi najbolje pokazuju koliko su učenici uspešno savladali još jednu etapu svog obrazovanja.

Evo šta su učesnici i ostali prisutni imali da kažu: