Savremena ponosni domaćin LEGO festivala

/ / Blog, I-IV, Kombinovani, Nacionalni, Uncategorized, V-VIII / 27.05.2022

First lego league Explore

Osvojili smo i zaslužene medalje

Savremena osnovna je bila domaćin i suorganizator lego festivala „FIRST LEGO League Explore”, koji je prvi put održan u Srbiji. Učesnici su bili timovi iz cele Srbije, koji su se vredno spremali nekoliko meseci, i svoje projekte na zadatu temu predstavljali su u subotu pred stručnim žirijem – „Radoznalcima”. Sudije „Radoznalci” su kroz fidbek-liste ocenili i dali preporuke za dalji rad mentorima koji su radili sa decom i pripremali ih za ovaj događaj.

„FIRST LEGO League” je globalni program koji deci predstavlja nauku, tehnologiju, inženjerstvo i matematiku (STEM) kroz upotrebu didaktičkih materijala i LEGO Education setova, pri čemu deca sa velikim uživanjem pristupaju rešavanju problema i zabavljaju se.

Učestvovanjem na ovom takmičenju deci se pruža prilika da na velika vrata uđu u svet programiranja

Glavni cilj festivala je da se učenici uvedu u svet robotike i programiranja na jedan kreativan i veoma zanimljiv način sa lego setovima kroz koje imaju mogućnost da svoje ideje i maštu pretvore u jedan kompleksan projekat koji, pored igre, otvara vrata jednom ozbiljnom pristupu programiranju.

„FIRST LEGO League Explore” je samo prvi stepenik i predstavlja uvod u sledeći nivo takmičenja – Challenge, na kom učenici ozbiljno programiraju lego robote koji prelaze određene prepreke.

Savremena nije bila samo domaćin već i učesnik

Na festivalu smo direktno učestvovali kao organizatori i domaćini ovog globalnog festivala, ali i kao takmičari. Predstavili smo se sa dva tima. Jedan nosi naziv „Savremenci” i čine ga učenici trećeg i četvrtog razreda, dok se drugi tim zove „Savremeni genijalci” i njega čine učenici prvog i drugog razreda.

Obe ekipe su bile izvanredne, u šta nismo ni sumnjali. Učenici su nam osvetlali obraz i zasluženo su dobili medalje i nagrade za svoj trud i zalaganje, ali i kao podstrek da nastave dalje.