Obilazak divljeg afričkog kontinenta

#Savremenaekskurzija, dan 3: Naša afrička avantura počinje u Maroku, Alžiru, Tunisu i Egiptu

/ / Ekskurzija / 26.04.2020

#Savremenaekskurzija, dan 3: Obilazak Afrike

NEDELJA, 26. 4: Naša afrička avantura počinje u Maroku, Alžiru, Tunisu i Egiptu

Dobro jutro, dragi učenici!

Da li ste se dobro naspavali i odmorili za današnje prilično zahtevno putovanje Afrikom?

Ja sam Nevena Matejić, nastavnica geografije u Savremenoj osnovnoj školi, i biću vaš vodič kroz Afriku. Veoma mi je drago što ćemo zajedno krenuti u ovu avanturu kroz vreli afrički kontinent, koji predstavlja kolevku civilizacije, mesto gde je hodao prvi čovek i gde su nastale neke od najstarijih kultura koje su ostavile neizbrisiv trag u istoriji čovečanstva.

Avanturu počinjemo u severnoj Africi, gde najpre obilazimo raznobojni Maroko, zatim jašemo kamile kroz Saharu i odmaramo se u njenim oazama, i do podneva stižemo u zemlju faraona – Egipat. Krenimo odmah, baš sam nestrpljiva! A vi?

Kliknite na link da krenete u svoju avanturu u:

Maroko
Fes kožarnica
Džamija
Obala u Tunisu
Palma
Oaza u Sahari
Piramide u Gizi
Tutankamon
Sfinga

Dok putujemo zajedno, napravite selfi i podelite ga na društvenim mrežama koristeći hešteg #Savremenaekskurzija.

Ukoliko želite da nam se pridružite na #Savremenaekskurzija, prijavite se OVDE.

Nevena Matejić

Očekujte moje sledeće javljanje uskoro.

Vaš vodič za danas,
Nevena Matejić,
nastavnica geografije u Savremenoj osnovnoj školi